Táborové ozvěny

Tábor oddílu Vlčice se odehrál již tradičně prvních 14 dní v červenci. Tentokrát jsme se přenesly do exotické Afriky, kde jsme se změnily v africkou osadu Kijiji. Tato osada měla velmi pohnutou historii, původně se jednalo o velmi semknutou vesnici, jejíž největší autoritou byla prasíla, která stvořila tento svět. Časem se ale vesnice rozhádala, protože každý z 5 kmenů, jež vesnici obýval, si prasílu promítal do jiného zvířete: Geparda, Šakala, Opici, Nosorožce nebo Krokodýla. Vesnice se proto rozpadla na 5 částí a stala se velmi slabou. Toho využila skupina britských kolonizátorů, která se dozvěděla, že na území Kijiji se nachází velké naleziště diamantů. Kolonizátoři se vloudili do přízně vesničanů pod záminkou stavby chrámu k poctě prasíly, nakonec jí ale způsobili mnohá nebezpečí, od velkého požáru, přes znečištění jejich vody, až po otevřené vyhlášení války. Vše nakonec ale dobře dopadlo, kmeny Kijiji si totiž uvědomili, že prasíla je stále stejná a nejsilnější budou ve chvíli, kdy se spojí a přestanou vnímat malé rozdíly, které mezi nimi panují. Díky tomu, že se spojili, se jim nakonec podařilo vyhnat kolonizátory ze svého území a co bylo nejdůležitější usmířit se a uvědomit si, že nezáleží na tom, jak si prasílu představují, ale, že se jedná stále o tu samou věc.

A jak, že nám to vyhánění kolonizátorů šlo? Inu, bylo to akční, zábavné, trochu šílené, ale hlavně jsme něco zažily a něco se i naučily. Více však již v první várce fotografii od naší Anušky. :) http://annaklingerova.rajce.idnes.cz/Tabor_2015_aneb_Vlcice_v_Africe/

To ale není vše. Na facebooku doporučujeme hledat další fotky, které se nacházejí pod hashtagem #mych5minutklidu, které publikovaly bezprostředně po táboře členové vedení a dokonale ilustrují to, co dělaly ve chvilce volna, které se jim občas i podařilo urvat. :)

Tento záznam byl publikován v AKTUALITY . Uložit odkaz do záložek.